Heros

Heros

środa, 9 grudnia 2015

Psi spacer odcinek 2 - Park Tołpy (Wrocław)

Dziś zapraszam Was na kolejną cześć cyklu "psi spacer" :) Park Tołpy to miejsce, w którym często z Herosem bywamy. Powód oczywisty - jest położony bardzo blisko nas ;) Dziś przedstawię Wam to miejsce, może ktoś z Was będzie miał ochotę wybrac się tam na spacer.


Park znajduje się w Śródmieściu, przy skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Wyszyńskiego. Z Placu Grunwaldzkiego można się tam dostać pieszo w około 15 min. Możliwe jest też, aby dojechać tramwajem, np. 1 i OL, wysiadając na przystanku Prusa. W pobliżu zatrzymuje się też kilka innych linii tramwajowych.


Park Tołpy jest małym, ładnym parkiem ze sporą ilością ścieżek spacerowych, ławek, jak i trawiastych miejsc. Wadą parku jest to, że jest nieogrodzony i otoczony z każdej strony ulicą, mimo to można spotkać tu dużo biegających luzem psów, szczególnie w "centrum", gdzie znajduje się spora, trawiasta polanka i pagórek. Również mi zdaża się spuszczać tam Herosa, jeśli spotka jakiegoś psiego kolegę do pobiegania, a wokół nie ma zbyt wielu ludzi ;) Bez względu na to czy decydujemy się puścić psa luzem, spacerować z nim na smyczy czy też ćwiczyć na długiej lince, każdy znajdzie kawałek trawy dla siebie.


Ilość spacerowiczów z psami, jak i bez, jest ściśle zależna od pogody. W chłodniejsze dni, zwłaszcza wieczorem bywa pusto, jednak wiosną i latem można spotkać tłumy, łącznie z ludźmi spragnionym słońca, którzy rozkładają ręczniki i koce niemal na całej polance ;)


Park Tołpy nie jest więc miejscem idealnym do bezpiecznego "wybiegania psa", sprawdza się za to świetnie jako miejsce socjalizacji. Tak najczęściej korzystamy z parku z Herosem - spacerujemy na smyczy i uczymy się spokojnego reagowania na inne psy, ludzi z dziećmi czy też kaczki i łabędzie. Tak! W parku jest staw, w którym pływa naprawdę sporo ptaków, więc dla psów lubiących je obserwować jest to wielki plus ;)


Trzeba pamiętać, że w parku znajduje się "polanka rekreacyjna", wraz z małym placem zabaw dla dzieci, gdzie psy nie mają wstępu ;) W pobliżu tego miejsca należy na dzieci uważać.


W parku jest dosyć czysto, jest tam spora ilośc koszy na śmieci, rzadko więc zdarzają się problemy ze zbieraniem przez psa odpadków, przynajmniej w okresie jesienno-zimowym.


Podsumowywując - lubimy ten park, głównie ze względu na jego lokalizację, staw, oraz walory socjalizacyjne. Jest on naszym stałym miejscem spacerów smyczowych. Minusy parku to jego wielkość, bliskość ulic, oraz ilość ludzi, a szczególnie dzieci. Nasza ocena to 6/10 :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz