Heros

Heros

wtorek, 28 listopada 2017

Recenzja karmy mokrej DOLINA NOTECI Premium Bogata W Pstrąga i Bogata W Gęś Z Ziemniakami

Dziś przychodzimy do Was z recenzją karmy mokrej DOLINA NOTECI Premium Bogata W Pstrąga i Bogata W Gęś Z Ziemniakami, które dostaliśmy do przetestowania od FERA.PL. Karmy tej próbowaliśmy po raz pierwszy, ale z samą marką mieliśmy już wcześniej kontakt ;) Zajrzyjcie TU.


Karmę mokrą można stosować jako podstawę żywienia lub jako dodatek. U nas zdecydowanie jest to ten drugi przypadek. Heros je taką karmę tylko sporadycznie, jako urozmaicenie codziennych posiłków. Najczęściej stosuję ją jako nadzienie do Konga Classic i innych zabawek na jedzenie np. Beco Bone (KLIK!). Mokrą karmę można też używać do podawania leków czy suplementów lub mieszając z karmą suchą w przypadku niejadków. Dla psów żywionych domowo stanowi też dobrą alternatywę na wszelkie wyjazdy.

Do przetestowania dostaliśmy dwie saszetki 500 g, po jednej z każdego rodzaju. Karmę zastosowałam tak jak na zdjęciu poniżej - rozdzielając jedną saszetkę do miski spowalniającej jedzenie, Konga i Beco Bone. Heros miskę dostawał od razu, a karmę w zabawkach w postaci zamrożonej dnia kolejnego. Pomiędzy smakami zrobiłam dwa dni przerwy. W czasie tych kilku dni Heros nie dostawał innych przysmaków. W ten sposób chciałam zaobserwować, czy nie będzie żadnych sensacji żołądkowo-jelitowych. Od razu zdradzam - nie było ;) Heros nie ma wrażliwego brzuszka, ale w przypadku niektórych nowych karm czy dodatków zdarzają się np. luźniejsze kupy czy "gazy".


DOLINA NOTECI Premium Bogata W Pstrąga 500 g (KLIK!)

Skład: wieprzowina 26% (wątroba, serca, mięso wieprzowe), wołowina 22% (płuca, wymiona, żołądki), pstrąg 14%, jaja 3%, węglan wapnia, trójpolifosforan sodu, olej lniany 0,2%, nasiona psyllium 0,2%, chlorek potasu, bazylia 0,01%.

Składniki analityczne: białko – 11%, oleje i tłuszcze surowe – 5%, popiół surowy – 2,5 %,  włókno surowe – 1%, wilgotność – 79%, wapń – 0,3%, fosfor - 0,25%.

Dodatki: dodatki dietetyczne/kg: Witamina D3 (cholekalcyferol) – 450 IU, Witamina E (octan dl-alfa-tokoferylu) – 40 mg, E6/Cynk (tlenek cynku) – 30 mg, E4/Miedź (siarczan miedzi pięciowodny) – 3 mg, E5/Mangan (tlenek manganu) – 2 mg, E2/Jod (jodan wapnia) – 0,3 mgDOLINA NOTECI Premium Bogata W Gęś Z Ziemniakami 500 g (KLIK!)

Skład: wieprzowina 25% (mięso wieprzowe, przełyki, serca), wołowina 22% (płuca, wymiona, żołądki), gęś 15%, ziemniaki 4%, jaja 3%, węglan wapnia, trójpolifosforan sodu, olej lniany 0,2%, nasiona psyllium 0,2%, chlorek potasu.
Skład analityczny: białko 10%, oleje i tłuszcze surowe 7%, popiół surowy 2,5%, włókno surowe 0,6%, wilgotnoś 78%, wapń 0,3%, fosfor 0,25%.
Dodatki dietetyczne/kg: witamina D3 (cholekalcyferol) 450IU, witamina E (octan dl-alfa-tokoferylu) 40mg, E6/cynk (tlenek cynku) 30mg, E4/miedź (siarczan miedzi pięciowodny) 3mg, E5/mangan (tlenek manganu) 2mg, E2/jod (jodan wapnia) 0,3mg.


Plusy i minusy:
+ smaczna (Herosowi oba rodzaje smakowały chyba tak samo) - dowód na filmiku poniżej ;)
+ dobrze przyswajalna, nie powoduje żadnych sensacji żołądkowo-jelitowych
+ wersja z rybą ma postać pasztetu z odrobiną galaretki, a w wersji z gęsią widoczne są większe kawałki mięsa - Herosowi akurat stopień rozdrobnienia karmy nie robi różnicy, ale są pieski które mają swoje preferencje pod tym względem, więc można wybrać odpowiednią konsystencję (z ludzkiej perspektywy ta pierwsza wygląda zdecydowanie bardziej zachęcająco)
+ całkiem przyjemnie pachnie (znowu tu wersja z pstrągiem wypada lepiej)
+ niezły skład
+ opakowanie w formie saszetki jest estetyczne i zawiera wszystkie najważniejsze informacje, łatwo się otwiera, jest lżejsze i wygodniejsze w przechowywaniu i transporcie niż tradycyjne puszki


Nie jestem przekonana, czy skład karmy jest na tyle dobry, żeby stosować ją na co dzień, nie wiem też jaki miała by wpływ na organizm w przypadku dłuższego używania. Dziś oceniamy ją jako przysmak i w tym kontekście nie widzę minusów ;)

Karma DOLINA NOTECI jest dostępna też w innych smakach i w formie puszkowanej. Polecamy spróbować! Na zachętę dodam fakt, że zarówno sklep FERA.PL, jak i karma DOLINA NOTECI to tegoroczni zwycięzcy w konkursie TOP FOR DOG, odpowiednio w kategorii sklep internetowy i karmy mokre! Gratulacje! :)

Dziękujemy FERA.PL za możliwość przetestowania tego produktu :)

2 komentarze:

  1. Widziałam ostatnią ich promocję :) Sprawdzę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawie od roku moje psy są na barfie ale jak tylko idziemy na trening tropienia to bierzemy ze sobą właśnie Dolinę Noteci :) Dobra dostępność, niska cena w porównaniu z jakością no i piesom smakuje :)

    OdpowiedzUsuń