Heros

Heros

poniedziałek, 2 listopada 2015

Recenzja karmy Dolina Noteci Junior

Pokazałam Wam już ulubione zabawki Herosa (KLIK!), a dziś napiszę czym je wypełniam :) Najczęściej jest to karma mokra, ewentualnie zmieszana z karmą suchą lub suchymi smaczkami. Większe, suche i twardsze kawałki sprawiają, że nadzienie jest bardziej chrupiące i zajmujące psa na dłużej :) Przed podaniem wypełnione zabawki zamrażam. Od kilku tygodni testujemy karmę Dolina Noteci Junior.


Opakowanie to pierwszy plus karmy. Jest estetyczne i zachęcające do zakupu. Na etykiecie puszki wyraźnie widać nazwę karmy, jej smak, wyszczególnione są główne składniki, a z tyłu znaleźć można sposób dawkowania oraz szczegółowy skład. Smaki, które do tej pory przetestowaliśmy to: serca wołowe, wątróbka z królika oraz jagnięcina.


Skład karmy jest całkiem dobry, wysoka zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (65%) i niska zawartośc zbóż wyróżnia tę karmę na tle innych produktów z tej samej półki cenowej. Heros spożywa na co dzień posiłki bezzbożowe, ale w karmie podawanej sporadycznie mały dodatek zbóż nam nie przeszkadza. Ponadto Dolina Noteci nie zawiera barwników i konserwantów. 


Wygląd i zapach są bardzo zachęcające. Widoczne są kawałki zmielonego mięsa i warzyw. Karma jest gęsta i wydaje się treściwa, nie ma w niej żadnego sosu, a jedynie niewielka ilość galarety. Jej mięsny zapach bardzo się Herosowi podoba, a od wypełnionego karmą konga wprost nie może się oderwać. Widać, że baaardzo mu smakuje :) Swojego ulubionego smaku Heros nie ma, każdy smakuje mu w tym samym stopniu. Po karmie nigdy nie zaobserwowałam żadnych sensacji żołądkowo-jelitowych u Herosa. Dostaje ją jednak stosunkowo rzadko, średnio jedną puszkę tygodniowo, podzieloną na kilka mniejszych porcji. 


Cena karmy to 6zł za puszkę 400g i myślę, że jest to cena adekwatna do jakości. Występuje także w postaci saszetek, których niewątpliwą zaletą jest mniejsza waga. My kupujemy Dolinę w sklepie ZOOEXPRESS (KLIK!) lub w stacjonarnych sklepach zoologicznych. Jest w większości z nich dostępna, ale polecam zakupy przez internet, sporo sklepów proponuje zniżki przy zakupach w pakietach po kilka sztuk. 

Więcej poczytać o karmie, zapoznać się z dostepnymi rodzajami, jak i karmę zamówić można na stronie producenta (KLIK!). Polecam tą karmę, my na pewno jeszcze długo przy niej zostaniemy :)

1 komentarz:

  1. Zęby drób zdrowy nie zakopali ,bo do produkcji karmy za mało miesa daja

    OdpowiedzUsuń