Heros

Heros

sobota, 28 października 2017

Recenzja zabawki Kong Wobbler

Kong Wobbler to zabawka przeznaczona do wypełniania jedzeniem, działająca na zasadzie "wańka-wstańka". Oznacza to, że poruszona kolebie się na boki, ale nie przewraca się, tylko samoistnie odzyskuje równowagę i wraca do pionowej pozycji wyjściowej. Ma kształt podobny do klasycznego "bałwanka" Konga. Podstawa jest odkręcana, okrągła i w środku obciążona (prawdopodobnie piaskiem). Całość wykonana jest z twardego, solidnego plastiku w kolorze czerwonym. Na bocznej ściance posiada jeden otwór o średnicy 2 cm. Występuje w dwóch rozmiarach. Zabawka w rozmiarze S ma ok. 15 cm wysokości i waży 430 g. Przeznaczona jest dla psów o wadze do 12 kg. Rozmiar L ma ok. 20 cm wysokości, waży 880 g, jest dla psów o wadze powyżej 12 kg.
Heros swojego Kong'a ma już od prawie roku. Zabawka jest w rozmiarze L. Jeśli dobrze pamiętam, to kupiona została w sklepie Zooplus (KLIK!). Używamy jej bardzo często. Zwykle podaję w niej po prostu jeden z posiłków. Duży Kong Wobbler jest w stanie zmieścić nawet ok. 2 szklanek karmy! Napełnianie jest bardzo łatwe, bo zabawka jak już wspomniałam posiada odkręcaną podstawę. Groszki karmy Herosa są małe i łatwo wypadają, szczególnie na początku. Wystarczy delikatnie szturchnąć Wobbler'a nosem lub łapą i karma obficie się wysypuje, ale im mniej karmy tym robi się trudniej. Początkowa spokojna zabawa przeradza się w szalone szturchanie i przewracanie Wobbler'a, w ruch idą pazury i zęby. Aby utrudnić i uatrakcyjnić zabawę do środka można wkładać większe przysmaki.
Plus i minusy:

+ napełnianie i czyszczenie zabawki jest bardzo łatwe
+ zabawka nie odkręca się samoistnie
+ trwałość - nasz Wobbler ma na sobie już wiele rys, ale żadnych pęknięć
+ zmieści w sobie porcję karmy nawet dla dużego psa
+ spowalnia i urozmaica spożywanie posiłków
+ nadaje się do wypełniania suchą karmą i przysmakami różnej wielkości
+ daje dużo radości, zabawa jest aktywna, może trochę zmęczyć naszego psa

- zabawka jest dość duża, twarda i głośna - może obijać meble i przeszkadzać sąsiadom ;)
- nadaje się głównie do zabawy w domu, wymaga dość równego podłoża
- nie nadaje się do wypełniania karmą mokrą
- nie zajmuje psa na zbyt długo


Mimo kilku minusów (które nam akurat nie przeszkadzają) polecam zabawkę Kong Wobbler. Jestem bardzo zadowolona z jej zakupu. To rzecz, która na pewno długo jeszcze z nami zostanie i której często będziemy używać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz