Heros

Heros

piątek, 24 czerwca 2016

Wakacyjne plany

Pierwszy dzień kalendarzowego lata już za nami i teraz czekamy na wakacje :) Zaczną się dla nas za około 2 tygodnie, kiedy skończę zmagania z sesją egzaminacyjną. W nielicznych chwilach wolnych od nauki zaczęłam już planować wakacyjny czas. Wyjeżdżamy z Herosem na dwa miesiące do moich rodziców na wieś! :) Wiąże się to ze sporymi zmianami w rozkładzie dnia Herosa i dużym wyzwaniem będzie dla mnie zapewnienie mu odpowiedniej ilości ruchu i wrażeń :)

Wakacje 2015 :)

Obecnie Heros wychodzi na 3-5 spacerów dziennie. Wśród nich są krótkie wyjścia w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych, jak i kilkugodzinne wyprawy. Zabieram go na uczelnię, na zakupy i do znajomych, a przede wszystkim towarzyszy mi na spacerach z innymi psami. Zwykle (3-6 razy w tygodniu) spędzamy poza domem kilka godzin dziennie i pokonujemy trasę od 10 do nawet 35 km. W tym minimum 1-2 godziny dziennie Heros biega swobodnie z jednym ze swoich psich kolegów. Od czasu do czasu psi znajomi odwiedzają nas w domu i wtedy bawią się razem nawet przez kilka godzin. Jak więc widzicie Heros spędza czas bardzo aktywnie. Wakacje będą dla nas momentem odpoczynku, ale nie chciałbym aby wiązały się ze spadkiem kondycji czy z nudą, więc zaplanowałam nam kilka ciekawych zajęć :)

1. Spędzanie czasu w ogrodzie, ćwiczenia i nauka.
W lecie na pewno będziemy spędzać na dworze większość czasu. Dużo zależy oczywiście od pogody - w czasie upałów ja siedzę głównie w basenie, a Heros wyleguje się w cieniu. Na wysokie temperatury w tym roku jesteśmy dobrze przygotowani - kupiłam Herosowi kamizelkę chłodzącą. Oprócz swobodnego spędzania czasu będziemy na pewno dużo się bawić: ćwiczyć aportowanie, czy przeciągać się szarpakami. Planuję też intensywne ćwiczenia dotychczas poznanych komend i sztuczek, oraz naukę nowych (o tym będzie osobny post - czy ktoś jest zainteresowany?). Będziemy ćwiczyć też podstawowe elementy posłuszeństwa. Innym planem jest stworzenie lub kupienie kilku elementów domowego toru agility, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

2. Domowej roboty przysmaki.
Wolny czas chciałabym wykorzystać m.in. na wypróbowanie kilku nowych przepisów na psie smakołyki. W upalne dni będę też przygotowywać lody, w tym celu nieodzowna będzie nasza zabawka kong. Przysmaki będę miały na celu zajęcie, zrelaksowanie, a także ochłodzenie Heroska ;)

3. Dogtrekking.
Żeby nie wyjść z wprawy w pokonywaniu wielu kilometrów planuję dalekie wyprawy do lasu lub na pola co najmniej raz w tygodniu. W tym celu zamierzam kupić nowy pas biodrowy, aby spacerowało nam się wygodniej. Cześć spacerów natomiast będzie odbywała się na zwykłej smyczy, lince 10-metrowej lub smyczy flexi.

4. Bieganie przy rowerze.
Pierwsze próby już za nami. Mamy odpowiedni sprzęt - szelki, smycz z amortyzatorem, pas biodrowy i specjalny pałąk montowany pod siodełkiem (tzw. "springer"). Będziemy ćwiczyć i testować jak jeździ się najwygodniej :) Największym wyzwaniem będzie nauczenie Herosa, żeby biegał spokojnie, bez szczekania i skakania na rower ;)

5. Wypady nad wodę i pływanie.
Heros tak naprawdę jeszcze nigdy nie pływał! Był już nad jeziorem, a na co dzień chodzimy na spacery nad Odrę, ale jedyne na co się skusił do tej pory to moczenie łapek ;) Mam nadzieję, że w tym roku przekonam go, że pływanie jest fajne!

Heros nad Odrą, nawet troszkę zamoczył brzuszek ;)

Jeśli uda mi się zrealizować chociaż cześć tych planów to na pewno nie będziemy się nudzić! :) W kolejnym poście pokażę Wam jakie pojawiły się u nas nowości, a zakupów było sporo. Część rzeczy jest jeszcze w drodze, musimy być dobrze przygotowani na wakacje :) Spakowanie wakacyjnej walizki na pewno będzie trudne - mam wrażenie, że dla Herosa będę musiała zabrać znacznie więcej niż dla siebie!

5 komentarzy:

 1. Zabierasz go na zakupy? :D Jak to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko na takie mniejsze... Znam po prostu w okolicy kilka sklepów do których mogę z nim wejść :D

   Usuń
  2. Już myślałam, że go w torbie do tesco przemycasz ;D

   Usuń
 2. Na uczelni Heros towarzyszy Ci podczas wykładów? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, podczas wykładów i niektórych ćwiczeń też! :)

   Usuń