Heros

Heros

niedziela, 29 maja 2016

Recenzja piłek ażurowych - Sum-Plast i JW Pet Hol-ee Roller

Dawno nas tu nie było, ale już dziś wracamy ze świeżutką recenzją piłek ażurowych! Piłki mamy dwie: Sum-Plast, kupioną w grudniu, oraz JW Hol-ee Roller kupioną w marcu tego roku. Ciekawi porównania? No to zaczynamy!


Piłka ażurowa Sum-Plast występuje w jednym rozmiarze (14 cm) i dwóch kolorach (niebieski i czerwony). Można kupić ją zarówno w stacjonarnych sklepach zoologicznych, jak i internetowych np. w Zooexpress (KLIK!). Jej pierwszą zaletą jest stosunkowo niska cena (ok. 17-20 zł), więc kupiłam ją jako pierwszą, aby sprawdzić czy zabawa taką piłką przypadnie Herosowi do gustu. Piłka spodobała się bardzo i towarzyszy nam do dziś. Używamy jej głównie do zabawy w aportowanie i do przeciągania. Jest bardzo lekka i miękka, a do tego przyjemnie pachnie. Posiada jeden większy otwór, umożliwiający włożenie do środka np. innej piłki. W dotyku wydaje się wręcz delikatna, dlatego starałam się ją oszczędzać i nie szarpać się z Herosem zbyt intensywnie. Na szczęście po kilku miesiącach piłka wciąż jest w całości. Jedyne ubytki to drobne pęknięcia, niemożliwe do uchwycenia na zdjęciach. 

Plusy i minusy:
+ niska cena
+ lekka
+ miękka (plus zarówno dla psiego pyszczka jak i dla nas - piłkę łatwo można zgnieść i schować do kieszeni czy plecaka)
+ łatwa w czyszczeniu
+ unosi się na wodzie
+ wytrzymuje temperatury od -40 do +60 st. C
+ do środka można wkładać inne zabawki lub przysmaki, a także przywiązać taśmę czy szarpak
+ wiele możliwości zabawy np. aportowanie, przeciąganie
+ dostępność

- niska trwałość w przypadku silnych, intensywnie szarpiących się psów
- tylko jeden rozmiar
- tylko dwa kolory do wyboru


Piłka JW Pet Hol-ee Roller występuje w pięciu rozmiarach: XS (5 cm), S (8 cm), M (11 cm), L (15 cm) i Jumbo (18 cm). Do wyboru są kolory czerwony, niebieski i zielony, w niektórych sklepach (głównie zagranicznych) można znaleźć też inne. Kupić ją można np. w Toys4dogs (KLIK!), Lupo (KLIK!) czy Zooexpress (KLIK!). My mamy czerwoną ażurkę w rozmiarze "L". Piłka jest troszkę twardsza niż zabawka Sum-Plast, nie pachnie, ma też inne, większe i rozłożone bardziej regularnie otwory. Różni się także ceną - ma podobny rozmiar, a kosztowała ponad dwa razy więcej. Z wyższą ceną w parze idzie lepsza jakość - piłka jest bardziej wytrzymała, nie nosi jeszcze żadnych śladów użytkowania. Można się nią intensywnie szarpać bez jakichkolwiek obaw, a nawet podnosić psa do góry :) 

Plusy i minusy:
+ kilka rozmiarów do wyboru 
+ kilka kolorów do wyboru
+ duża trwałość 
+ łatwa w czyszczeniu
+ miękka i elastyczna, łatwa do schowania i przyjemna w dotyku
+ wszechstronna zabawka 
+ odbija się od podłoża
+ atrakcyjna dla psa 

- wyższa cena (która jednak idzie w parze z jakością)


Podsumowując, piłki ażurowe to świetne, wszechstronne zabawki. Jeśli mamy delikatniejszego, średniego lub dużego psa, albo nie jesteśmy przekonani czy zabawka się spodoba, możemy kupić tańszą piłkę marki Sum-Plast. Natomiast jeśli zależy nam na większej trwałości wtedy warto zainwestować w zabawkę JW Pet Hol-ee Roller. Sama planuję zakup jeszcze jednej, małej ażurki... dla kota! :) Na pewno dam znać, czy w jego przypadku też będzie się sprawdzać! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz