Heros

Heros

sobota, 19 maja 2018

Recenzja szelek bezuciskowych Truelove

Szelki bezuciskowe Truelove wypatrzyłam na Aliexpress już ponad ponad rok temu, w okolicy lutego. Ładne, tanie i nie do kupienia u nas w Polsce... Trzeba było zamówić! Paczka dotarła do nas po około miesiącu. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre, ale z uwagi na cienkie taśmy i mały, wyglądający na delikatny zatrzask obawiałam się o trwałość szelek i bezpieczeństwo. Jesteście ciekawi jak przetrwały próbę czasu? Zapraszam do czytania!


Szelki Truelove można kupić TU. Do wyboru mamy 5 rozmiarów i aż 8 kolorów. Heros nosi szelki w największym rozmiarze - XL. Początkowo mieliśmy szelki fioletowe, a po około 3 miesiącach dokupiłam niebieskie. Okazało się, że oba egzemplarze różnią się obwodem w szyi. Fioletowe mają obwód około 48 cm, a niebieski około 43 cm. Tylko niebieskie mieszczą się więc w przedziale  podanym na Aliexpress, a fioletowe wypadają większe. Może mieliśmy pecha i dostaliśmy źle uszyty egzemplarz? W każdym razie za późno to odkryłam i reklamacja (czyli otwarcie sporu na Ali) nie było już możliwe. Fioletowe szelki trafiły do innego pieska, a niebieskie zostały z nami, bo zdecydowanie lepiej leżą :)
Szelki wykonane są z lekkiej, miękkiej i oddychającej siateczki. Taśmy z tyłu szelek mają szerokość 2 cm. Zatrzask jest mały, lekki, plastikowy i posiada blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym rozpięciem. Do przypięcia smyczy służy małe, metalowe pół-kółko. Wszystko to wydaje się bardzo delikatne, ale to tylko pozory! Szelki bez problemu wytrzymują ważącego około 17 kg Herosa, któremu czasami zdarza się szarpnąć czy ciągnąć na smyczy. W szelkach nic się nie pruje, nic nie pęka. Myślę, że jest to w dużej mierze zasługa lekko elastycznego materiału i jego dużej powierzchni, dzięki czemu siła rozkłada się równomiernie, a całe szelki lekko amortyzują wszelkie napięcia.
Szelki testowaliśmy zarówno na spacerach smyczowych, jak i podczas biegania luzem, także z innymi psami. Nie posiadają żadnych uszkodzeń, jednak obecnie unikam ich zakładania na spacery z psimi kolegami, bo wydaje mi się że to tylko kwestia czasu żeby ząb lub pazur trafił w końcu w oczko siateczki i zrobił dziurę ;)
Przy lekko napiętej smyczy i psie idącym przodem szelki leżą bardzo dobrze, ale gdy Heros idzie z tyłu lub z boku lekko się przekręcają i przesuwają. Myślę, że problemu tego nie będzie w przypadku psów o szerszej i pełniejszej klatce piersiowej. Heros jest bardzo wąski i przód szelek jest na niego trochę za luźny.
Plusy i minusy;
+ duży wybór kolorów i rozmiarów
+ niska cena
+ lekkie, miękkie, wygodne
+ nie obcierają
+ elastyczne, lekko amortyzują szarpnięcia
+ szybko schną
+ łatwe w czyszczeniu, dobrze znoszą pranie w pralce
+ posiadają zatrzask z blokadą
+ można je nosić na ubranko
+ solidnie i estetycznie wykonane
+ szybko i wygodnie się je zakłada/ściąga
+ duża możliwość regulacji obwodu w klatce piersiowej
+ brud typu błoto się ich nie trzyma lub sam odpada po wyschnięciu, ale na jasnym materiale i tak pozostają delikatne ślady i w rezultacie...
- ...dość szybko się brudzą
- z uwagi na mały zatrzask i wąskie taśmy raczej nie nadają się dla bardzo silnych, szarpiących lub ciągnących psów
- długi czas oczekiwania na przesyłkę
- wymiary nie zgadzają się z tymi podanymi na aukcji (u nas tylko w jednym egzemplarzu)
- mogą być za luźne dla psów o szczupłej szyi i wąskiej klatce piersiowej
- nie dla uciekinierów, można się z nich dość łatwo wyślizgnąć


Szelek Truelove używamy obecnie na większości porannych i wieczornych spacerów o celach fizjologicznych, które są zwykle dość krótkie i odbywają się na smyczy. Tak używane posłużą nam jeszcze na pewno bardzo długo :) Jeśli ktoś szuka tanich i dobrych szelek bezuciskowych, to polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz