Heros

Heros

sobota, 26 maja 2018

Recenzja kości ZOLUX TPR Pop

Tym razem kilka słów o zabawce, którą znaleźliśmy w ostatniej paczce od FERA.PL. Kość ZOLUX od razu nam się spodobała - mi ze względu na kolor, a Herosa ucieszyła piszczałka!


ZOLUX Zabawka TPR Pop Kość 14 cm Turkusowa KLIK!

"Wytrzymała zabawka w błyszczących kolorach. Wykonana z tworzywa TPR (kaczuk termoplastyczny). Idealna dla psów, które potrzebują gryźć, żuć i być w ruchu. Dzięki swojej formie, kolorom i efektom dźwiękowym dostarcza wielogodzinnej rozrywki."


Zabawka ma kształt kości, długość 14 cm i śliczny, turkusowy kolor. Wykonana jest z tworzywa TPR, które słynie z tego, że jest miękkie, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Przeznaczona jest dla psów, które "potrzebują gryźć, żuć i być w ruchu". Cały Heros! ;) Należy jednak pamiętać, że zabawa powinna odbywać się pod kontrolą i nie należy zostawiać psa z zabawką sam na sam.


Tak jak już wspomniałam, Herosowi najbardziej spodobała się piszczałka. Niestety szybko została zgnieciona i wypadła. Ale zabawka dalej budzi entuzjazm, ze względu na przyjemne do gryzienia tworzywo i syczące dźwięki, które wydaje otwór po piszczałce. Po kilku sesjach żucia na kości pojawiły się dwa drobne pęknięcia w miejscu połączenia "trzonu" z "głową", ale cały czas trzyma kształt i nie odpadają od niej żadne kawałki. Obecnie używamy jej głównie do zabawy w aportowanie. Tu bardzo przydaje się jej niewielki rozmiar (mogę cały czas nosić ją w plecaku!) i tworzywo, które łatwo umyć po zabawach na dworze.


Plusy i minusy:
+ atrakcyjny wygląd
+ kolor i wielkość do wyboru (jest jeszcze wersja różowa i mniejszy rozmiar kości)
+ miękkie, bezpieczne dla zębów i dziąseł tworzywo
+ łatwa do utrzymania w czystości
+ nadaje się do gryzienia, żucia, ale też do aportowania
+ niska cena
+ stosunkowo trwała
+ bezpieczna
+ piszczałka...
- która nie jest jednak zbyt trwała
- nie dla niszczycieli - w ich zębach dość szybko może ulec zniszczeniu


Uważam, że kość ZOLUX to bardzo fajna zabawka, na którą na pewno warto zwrócić uwagę.

Dziękujemy FERA.PL za możliwość przetestowania tego produktu :) 

1 komentarz:

  1. Muszę przyznać, że ta kość u nas także całkiem nieźle się sprawdza :)

    OdpowiedzUsuń