Heros

Heros

piątek, 23 października 2015

Ulubione zabawki Herosa - Comfy Snacky Strawberry, Comfy Maze i Kong Classic :)

Heros uwielbia jeść, dlatego jego ulubione zabawki to te, do których można włożyć coś smacznego ;) Poniżej prezentacja jego faworytów. 


1. Comfy Snacky Strawberry to zabawka najstarsza z całej trójki i chyba najbardziej lubiana przez Herosa ;) Jest przeznaczona głównie do wypełniania smakołykami, zarówno suchymi jak i mokrymi. Ma wygląd truskawki, zrobiona jest z dość grubego, ale elastycznego tworzywa, ma około 7,5 cm długości i 6,5 cm szerokości. Na obu końcach posiada otwory, przez większy z nich można nadziewać truskawkę. Jest idealna do rzucia, memłania, rzucania, aportowania... jest to zabawka wszechstronna ;)

Plusy i minusy:
+ wygląd
+ trwałóść (nasza truskawka jest używana prawie codzienie od około 3 miesięcy i brak na niej śladów używania)
+ wszechstronność
+ wielkość (wygodna do trzymania w pyszczku dla większości psów, myślę że nie nada sie tylko dla bardzo małych i dużych)
+ dostępność (można ją kupić w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych)
+ niska cena

- według mnie zabawka nie ma minusów, ale tak jak wspomniałam, nie każdemu będzie odpowiadac jej wielkość, inny problem to średnica otworów - wiem, że niektórzy maja problem z jej nadziewaniem ;)
2. Comfy Maze to zabawka typu kula-smakula. W przeciwieństwie do innych zabawek tego typu jest ona przeźroczysta (dzięki temu widac, czy coś jest w środku) i zrobiona z miękkiego, elastycznego tworzywa. W środku znajduje się plastikowy, różowy labirynt ze wzorem łapek i kosteczek. Zabawka ma dwa otwory, jeden większy (28 mm), drugi mniejszy i można ją wypełniać smakołykami. Tak właśnie bawimy się z Herosem - wsypuję do środka suche smakołyki (powinny byc dość duże, żeby za szybko nie powypadały) i wtedy zaczyna się szaleństwo - turlanie zabawki, popychnie jej łapą, a na końcu Heros bierze truskawkę do pyszczka i nią rzuca, żeby się upewnić czy na pewno nie ma już nic w środku ;) Kula występuje w jednym rozmiarze (XL) i ma około 11,5 cm średnicy, dlatego polecana jest dla psów średnich i dużych. Moim zdaniem ta wielkość to zdecydowany plus - piłkę nie jest łatwo złapać, dlatego pies jej zbyt szybko nie pogryzie. Mimo wszystko nie powinno sie jej zostawiać z psem bez kontroli, bo prędzej czy później zostanie zjedzona ;)

Plusy i minusy:
+ przejrzysta, widac ile smakołyków zostało w środku
+ dwa otwory o różnej wielkości
+ atrakcyjny wygląd (chyba, że ktoś nie lubi koloru różowego ;)
+ miękka (nie hałasuje!)
+ dość duża średnica
+ nie jest łatwo ją przegryźć

- trwałość (dość latwo się rysuje i traci na przejrzystości, co widać na naszych zdjęciach)
- dostępność (widuję ją tylko sporadycznie w sklepach stacjonarnych i na allegro, za to można ją kupić np. TU)
3. Kong Classic. Myślę, że tej zabawki nikomu przedstawiać nie trzeba ;) Jest to rzecz, którą ponoć posiadac powinien każdy pies ;) Nasz kong jest w rozmiarze L, ma około 10 cm wysokości, 7 cm szerokości i głębokości, nadaje się dla psów o wadze 13-30 kg. Zabawka jest przeznaczona do wypełniania smakołykami, nadaje się do gryzienia, zajmuje psa na dość długo i jest bardzo trwała - można ją zostawiać z psem sam na sam, zapewniając mu zajęcie na czas naszej nieobecności :) Jest wykonana ze specjalnej gumy kauczukowej, bardzo trwałej, przez co zabawka powinna służyć przez lata. Nasz kong jest używany od około miesiąca, wygląda wciąż jak nowy.

Plusy i minusy:
+ atrakcyjny, ciekawy wygląd
+ łatwość wypełniania
+ wygoda - do trzymania w łapkach, pyszczku, do gryzienia i wyjadania zawartości
+ dostępność (konga można kupić niemal w każdym sklepie zoologicznym)
+ trwałość
+ zajmuje psa na długo
+ szeroki wybór rozmiarów (od XS do XXL), oraz kilka stopni twardości (np. junior, senior, czy wersja extreme dla psów o wyjątkowo silnych szczękach)

- cena (wszystko zabawki kong sa dośc drogie, ale jest to zdecydowanie dobra inwestycja)
- innych minusów brak, należy tylko pamiętać o odpowiednim dobraniu wersji zabawki do naszego psa ;)
W przyszłości planujemy zaopatrzyć się w kilka podobnych zabawek, na pewno będzie to jabłko z Comfy (Comfy Snacky Apple) i inna wersja konga (np. Kong Bounzer lub Wobbler). A czym bawią się Wasze psy? :)

2 komentarze:

  1. Czym wypełniasz Konga?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najczęściej wilgotną karmą puszkowaną (np. Dolina Noteci), ewentualnie zmieszaną z karmą suchą i smakołykami :) przed podaniem zamrażam.

      Usuń