Heros

Heros

piątek, 23 czerwca 2017

Hau z Wami, czyli recenzja smyczy Hauever

Czy znacie hasło "Hau z Wami" i firmę Hauever? Jeśli nie, to już śpieszę z wyjaśnieniem!


"Jesteśmy świeżynką na polskim rynku psich akcesoriów. Nasz rodzinny zespół składa się z zarządu – psów sztuk dwie, Apacza i Czejena. Chłopaki projektują wzory i modele różnych produktów (obroże, smycze, szelki), a następnie testują na sobie i przyjaciołach.
Z kolei klasę robotniczą w Hauever stanowimy my ludzie – Gosia i Maciek. Specjalizujemy się w cięciu, nitowaniu, sklejaniu, szyciu oraz nasypywaniu żarcia do misek. Ot – taka karma.Wszystkie produkty, które wychodzą z naszej pracowni, to rękodzieło tworzone w Polsce."Hauever to firma stosunkowa nowa (3 czerwca minęło pół roku działalności), zajmująca się tworzeniem obroży, smyczy, szelek i adresówek. Od niedawna w sklepie Hauever kupić można także plakaty i przypinki. Charakterystyczne dla Hauever są drukowane taśmy z autorskimi wzorami oraz kolorowe okucia. Do wyboru mamy obroże z klamrą, półzaciskowe, a w fazie testów są obroże martingale. Dostępne są smycze zarówno proste jak i przepinane o dowolnej długości, a także szelki typu guard. Wszystkie akcesoria tworzone są z taśm drukowanych metodą sublimacji, o szerokości od 1,5 do 3,5 cm, w kilkunastu wzorach o bajecznie brzmiących nazwach np. najnowsze "KOSMOS", "ARBUZY", "W GÓRACH", czy "SIŁA SPOKOJU" i "DZIKI ZACHÓD". Zakupy można zrobić poprzez stronę internetową HAUEVER lub przez FACEBOOK'A. Uwaga, strona jest ciągle w trakcie tworzenia i udoskonalania, więc wybór akcesoriów jest ograniczony. Jeśli nie znajdziecie tam tego czego szukacie, wystaczy odezwać się do firmy na FB ;)

Początkowo w moje ręce trafiła smycz przepinana we wzorze "PIF PAF!" o szerokości 2,5 cm i długości 300 cm z małym karabinkiem koloru lila. Doczytałam jednak, że takie karabinki dedykowane sa raczej mniejszym pieskom o wadze do 12 kg. Postanowiłam więc, że smycz znajdzie nowy dom, a do nas trafiła niemal identyczna, ale z większym karabinkiem w kolorze fioletowym. Dodatkowo zamówiłam smycz prostą we wzorze "ŁAPACZ SNÓW" o szerokości 2,5 cm i długości 120 cm z dużym karabinkiem koloru granatowego. Poniżej porównanie smyczy dla psów większych i mniejszych, jak widać oprócz wielkości karabinków różnią się także grubością kółeczek do przepinania.Nasze smycze testujemy już od około dwóch miesięcy. Smyczy przepinanej używam praktycznie codziennie, bo to moja ulubiona i "podstawowa" smycz, natomiast tę krótsżą zabieram na spacery tylko sporadycznie. Heros jest energicznym psem, potrafi pociągnąc czy szarpnąć, ale na smyczy nie robi to wrażenia. Dodatkowo z uwagi na jej długość zdarza się, że ciągnie się ona po ziemi. Dotyczy to zwłaszcza jej środkowej części i środkowego kółeczka. To właśnie w tym miejscu najbardziej widać zużycie - taśma jest lekko przetarta, a kółeczko porysowane. W innych miejscach taśma jest nienaruszona. Niestety na obu karabinkach i na niektórych nitach już po kilku spacerach zaczęły pojawiać się odpryski farby. Na szczęście jest to widoczne dopiero z bliska i oczywiście nie wypływa na użytkowanie. Tak jak wspomniałam wcześniej, smycz prosta jest używana rzadziej i na jej karabinku odpryski sa znacznie mniejsze.


A co z brudoodpornością? Obie smycze prałam dotychczas tylko raz! Taśma nie chłonie wody i brudu, a dodatkowo wzór "PIF PAF!" maskuje wszelkie plamy. Smycze jak najbardziej można prać w pralce, chociaż myślę, że nie jest to konieczne żeby je doczyścić.
Plusy i minusy:
+ przemiły kontakt z firmą
+ szybka realizacja zamówienia (paczka była u nas już po kilku dniach)
+ estetycznie zapakowana przesyłka, w której dodatkowo znajdziemy naklejki :)
+ piękne, kolorowe, oryginalne wzory taśm
+ nadruki na taśmie są wyraźne, dokładne, o soczystych kolorach
+ taśma nie zagina się i nie odkształca
+ szeroki wybór kolorowych karabinków, za które nie trzeba dodatkowo dopłacać
+ okucia można dostosować do wagi oraz temperamentu psa i/lub naszych preferencji
+ taśmy są trwałe, miękkie, wygodne, przyjemne w dotyku i nie chłoną wody ani brudu
+ smycze sa łatwe w czyszczeniu, można je prać w pralce, szybko schną
+ taśmy łaczone są solidnymi nitami kaletniczymi, a w niektórych miejscach szwami, które są równe, estetyczne i trwałe
+ śliczne logo umieszczone na metce ;)

- szybko odpryskująca farba na karabinkach, okuciach i nitach
- taśma przeciera się w niektórych miejscach

Zdecydowanie polecam smycze Hauever! Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę, ale ostrzegam - jeśli zdecydujecie się na zakupy to wybór nie będzie łatwy! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz