Heros

Heros

piątek, 26 maja 2017

Zdrowe stawy z syropem Aptus Apto-Flex

Syrop Aptus Apto-Flex trafił do nas kilka miesięcy temu jako wygrana konkursowa. Heros nigdy nie miał problemów ze stawami, ani nie zalicza się do psów które mogą potrzebować dodatkowej suplementacji, ale mimo to postanowiłam zastosować syrop profilaktycznie.


Apto-Flex to syrop dla psów i kotów o działaniu osłonowym na stawy, zawierający substancje o właściwościach chondroprotekcyjnych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Przeznaczony jest do dietoprofilaktyki u zwierząt dużych i ciężkich, otyłych, starszych i dla ras szybkorosnących. Jego zadaniem jest odżywianie, regeneracja i ochrona aparatu stawowego, poprawa ruchliwości oraz prewencja zapalenia stawów. Może być także stosowany po zabiegach ortopedycznych, w dysplazji stawów, w osteoarthritis. W tych przypadkach stanowi wsparcie leczenia - wzmacnia stawy, zapobiega dalszemu postepowaniu arthritis i koi ból. Syrop zawiera hydrolizowany kolagen, MSM, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy i alfa-tokoferol.

Te oraz inne ważne informacje wraz z dawkowaniem można znaleźć na opakowaniu preparatu oraz na ulotce. Opakowanie jest moim zdaniem bardzo czytelne i estetyczne. O preparcie można poczytać i kupić go na stronie APTUS. Możemy też na początek zamówić bezpłatną próbkę syropu o pojemności 10 ml (KLIK!).


Syrop Apto-Flex występuje w plastikowych buteleczkach o pojemności 200 ml i 500 ml. My dostaliśmy dwie mniejsze buteleczki, co wystarczyło na prawie 3 miesiące suplementacji. Profilaktycznie syrop powinno podawać się właśnie około 3 miesięcy, następnie powinno się zrobić miesiąc przerwy, po czym można powtórzyć kurację. Dawka dla Herosa, który waży około 17 kg to 5 ml preparatu dziennie. Ilość ta powinna być podzielona na 2-3 mniejsze porcje. Heros dostawał więc syrop dwa razy dziennie, do śniadania i kolacji. Syrop można podawać bezpośrednio do pyska, co ułatwia dołączona strzykawka z miarką lub dodawać do karmy. U nas nie było problemu z obiema formami podawania, jednak wygodniejsze okazało się polewanie syropem karmy. Syrop jest gęsty, ma ciemny kolor i lekko słodki zapach i smak. Producent na opakowaniu określił go jako "smakowity" i niewątpliwie taki właśnie jest;) Hercio chętnie zjadał go ze strzykawki, a miskę wylizywał do czysta.
Trudno stwierdzić, czy preparat działa, bo tak jak wspomniałam, Heros nie ma problemów z aparatem ruchu i ogólnie jest okazem zdrowia. Jednak kierując się składem syropu można uznać, że jest on dobrym środkiem profilaktycznym. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych w postaci rewolucji żołądkowo-jelitowych i bardzo smakuje. Jak wiecie Heros jest psem aktywnym i jeśli uznam, że jego stawy potrzebują jednak wspomagania to na pewno wrócę do kuracji syropem Aptus Apto-Flex :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz