Heros

Heros

piątek, 20 listopada 2015

Psi spacer - Pawłowice (Wrocław)

Dzisiejszym wpisem zaczynam nowy cykl postów. Będziemy z Herosem odwiedzać nowe tereny spacerowe (głównie na terenie Wrocławia), które będę fotografować, opisywać, oraz oceniać. Wpisy te będę zamieszczać 1-2 razy w miesiącu, będzie to dla mnie motywacja do szukania nowych miejsc na spacery, a możę także szansa dla Was, żeby dowiedzieć się o nowych, nieznanych miejscach. Co o tym myślicie? :)

Pawłowice, a właściwie pobliskie pola, to miejsce, gdzie bywaliśmy codziennie. To właśnie stamtąd pochodzi większość dotychczasowych zdjęć na naszym blogu.

Dojazd bedę zawsze opisywać z punktem "startowym" na Placu Grunwaldzkim. Stamtąd zwykle podróżujemy, poza tym jest to znane miejsce, skąd można dojechac niemal wszędzie. Podróż do Pawłowic jest 2-etapowa i zajmuje około pół godziny. Najpierw należy dojechac w okolice Psiego Pola (autobusy np. 131, 141, 331, D). Następnie wsiadamy w 130 i wysiadamy już w Pawłowicach, na przystanku Azaliowa lub Malwowa. Stamtąd trzeba udać się w kierunku stawu i odszukać drogę na pola ;) Dla ułatwienia wklajam mapkę, ale każdy "google maps" obsługiwać myślę, że umie i trasę można sobie zmodyfikować ;) W prawym górnym rogu są Pawłowice, gdzie można odszukać ulicę Malwową i Azaliową, oraz staw, a resztę mapki zajmują nasze tereny spacerowe :D


Teren przecina ulica Starodębowa - tędy sporadycznie jeżdżą auta, ludzie na rowerach, oraz można spotkać innych spacerowiczów. Dotyczy to także widocznych w centrum działek - tam jest większy ruch. Wszystko zależy jednak od pogody i dnia tygodnia - oczywiście w ciepłe, słoneczne dni, szczególnie w weekendy, ludzi potrafi być sporo. Jednak w tygodniu, czy w czasie brzydkiej pogody jest pusto, zwłaszcza gdy pospacerujemy jedną z bocznych, polnych dróg ;) Bywaliśmy na tych terenach codziennie i zdarzały się dni czy nawet tygodnie w czasie których nie spotykaliśmy kompletnie nikogo. Samochody nie mają możliwości się znacznie rozpędzić na polnych drogach, pozatym kierowcy zwracają uwage na spacerowiczów z psami i zwykle zwalniają już z daleka jeśli pies biega luzem. Ale uwaga! Są tam oczywiście sarny, króliki, ptaki... czyli trzeba uważać na psy które lubią je gonić ;) Na szczęście zwierząt nie ma wiele, spotyka się je sporadycznie. Uważam to miejsce za stosunkowo bezpieczne.
Natomiast co do minusów - trzeba uważać na śmieci. Nie ma ich dużo, ale im bliżej samych Pawłowic czy działek, tym jest ich oczywiście więcej. Zdarzają się całe worki ze śmieciami jak i pojedyncze "przysmaki", a także... ludzkie odchody :( Trzeba ominąć te "smakołyki" i gdy wejdziemy z naszymi pupilami już głębiej w pola to nie powinno być problemu ;)
Jak widać na zdjęciach (więcej np. TU) jest tam ładnie i spokojnie, można nacieszyć sie obcowaniem z przyrodą ;)  Do tej pory to nasze ulubione spacerowe miejsce! Ocena 9/10 :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz