Heros

Heros

czwartek, 26 listopada 2015

Disco dog, czyli recenzja świecącej zawieszki Nite Ize SpotLit Disc-O

Nie wyobrażam sobie wieczornego spaceru bez świecącego gadżetu. Dzięki takim drobiazgom Heros jest dobrze widoczny zarówno dla mnie, jak i dla otoczenia (np. dla innych spacerowiczów). Heros raczej nie biega luzem po zmroku, a tym bardziej w pobliżu ulic, jednak czasem bywa tak ciemno, że jest on słabo widoczny na drugim końcu 2-metrowej smyczy. W takiej sytuacji nie mam kontroli czy np. nie konsumuje czegoś znalezionego na trawniku ;) Świecące zawieszki w dużym stopniu są w stanie temu zaradzić.


Nasza poprzednia zawieszka (darzona dużym sentymentem... pozdrawiamy ciocię Dorotkę!:) po kilku tygodniach użytkowania niestety się zerwała. Postanowiłam wię poszukać czegoś solidniejszego. Zawieszki Nite Ize cieszą się dobrymi opiniami, wyglądają solidnie i do tego ładnie, postanowiłam więc zamówić jedną z nich (są do kupienia m.in. poprzez allegro).


Nasza zawieszka to model SpotLit LED Carabiner Disc-O. To, co wyróżnia go pośród innych, to świecenie naprzemiennie w kilku kolorach (w trybie światła ciągłego). Urządzenie posiada także tryb migający ze światłem czerwonym. Zasilane jest dwoma bateriami litowymi CR20116 3V (do kupienia w prawie każdym kiosku). Baterie te pozwalają na około 20 godzin świecenia w trybie ciągłym i około 25 godzin w trybie migającym. Zawieszka ma wymiary 51 x 32 x 2 mm i wagę 17g. Jej cena to około 28 zł (na allegro).

Plusy:
- solidny, metalowy karabińczyk
- porządna, plastikowa obudowa
- proste włączanie i wyłączanie (poprzez ściśnięcie), ale wymagające użycia siły, więc nie ma szans na przypadkowe włączenie urządzenia przez psa
- jasne, rozproszone światło w pięknych kolorach
- widoczność do 500 metrów
- estetyczny wygląd
- wodoodporność

Minusy:
- zawieszka potrafi się sama wyłączyć, prawdopodobnie w wyniku wstrząsów i uderzania o grzbiet/szelki, gdy Heros biega :( natomiast przyczepiona do obroży działa bez zarzutu

Podsumowywując, zawieszka ta to świecący gadżet bliski ideału. Jednak jeden duży minus powoduje, że u nas nie do końca się sprawdza i będziemy szukać dalej ;) Mimo wszystko polecam, sprawdzi się na pewno bardzo dobrze przyczepiona do obroży lub dla mniej żywiołowych psów.

2 komentarze:

 1. Ile zapłaciłaś za tę zawieszkę? Wygląda całkiem fajnie...
  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:)
  katoija.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie 29 zł (plus przesyłka). Również pozdrawiamy! ;)

   Usuń