Heros

Heros

piątek, 11 marca 2016

Ulubione przysmaki treningowe MACED

Przysmaków nigdy za wiele, prawda? :) Zabieramy je na spacery, treningi, przydają się także w domu... Wybór psich smakołyków jest na rynku ogromny. Można eksperymentować i często zaskakiwać naszego pupila, żeby nie było nudno :) Jednak chyba każdy ma swoje ulubione smakołyki, do których chętnie wraca. U nas są to smakołyki firmy Maced. Zaglądnęłam dziś do szafki Herosa i zauważyłam, że obecnie nie mamy przysmaków żadnej innej firmy. Przedstawiam naszych faworytów.
1. Maced mięsne krążki z kurczakiem.
Przysmaki te mają formę krążków/kwadracików z dziurką o średnicy około 2,5 cm. Łatwo można je podzielić na mniejsze kawałki. Są dosyć miękkie, trochę się kruszą, nie brudzą za to rąk czy saszetki i nie są tłuste. Mają delikatny zapach. Niewątpliwą ich zaletą jest cena - około 9 zł za opakowanie 500 g. Można je kupić np. TU, są też dostępne w większości stacjonarnych sklepów zoologicznych. Występują też w dwóch innych smakach: wołowina i jagnięcina. A przede wszystkim: są PYSZNE (przynajmniej według Herosa).

Skład: produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, cukier.
Składniki analityczne: białko surowe 19%, tłuszcz surowy 9%, włókno surowe 3%, materia nieorganiczna 7%, wilgotność 20%.


2. Maced mięsne kostki nadziewane wołowiną i drobiem.
Te smakołyki mają postać miękkich, małych kosteczek o długości ok. 1,5 cm. Bardzo łatwo jest podzielić je w razie potrzeby na jeszcze mniejsze kawałki, a dzięki swojej gumiastej konsystencji niemal w ogóle się nie kruszą. Mają dla mnie prawie niewyczuwalny zapach. Są pakowane w plastikowe słoiki z zakrętką - po skończeniu przysmaków opakowanie może być przydatne! Cena - około 13 zł za 300 g. Występują też kostki o smaku wołowiny, drobiu, jagnięciny lub łososia. Są dostępne niemal w każdym sklepie zoologicznym.

Skład: produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, cukier, minerały, algi.
Składniki analityczne: białko 15%, materia nieorganiczna 3%, tłuszcz 3,5 %, wilgotność 16%, włókno 2,8%.
3. Maced kiełbaski treningowe. 
Kiełbaski odkryliśmy całkiem niedawno. Poszłam do naszego ulubionego sklepu zoologicznego po suszone szprotki (również firmy Maced), których niestety nie było... Wybrałam zamiast nich kiełbaski, które okazały się strzałem w dziesiątkę :) Są one dość duże (2 cm) i twarde, przełamanie ich samymi palcami jest niemal niemożliwe. Są za to bardzo smaczne, aromatyczne i nadają się jako "super" nagrody, które mają na chwilkę zająć psa gryzieniem. Cena - ok. 5 zł za opakowanie 75 g.

Skład: mięso i produkty pochodzenia mięsnego 97% surowiec wołowy, 1,5% gliceryna. Dodatki technologiczne: konserwanty, stabilizatory, regulatory kwasowości, przeciwutleniacze.
Składniki analityczne: białko surowe 35,6 %, oleje i tłuszcze surowe 19,5%, włókno surowe 0,4%, popiół surowy 4,3%, wilgotność 21,8% .Przysmaki te kupuję stosunkowo rzadko, średnio jedno opakowanie w miesiącu. Stosuję je głównie na spacerach, w czasie których Heros biega bez smyczy. W domu natomiast trenujemy używając kulek suchej karmy (Heros je na co dzień Taste of the wild), która jest wystarczająco smaczna, a przy tym znacznie zdrowsza :)


5 komentarzy: